Після придбання джезви не поспішайте насамперед випробувати її, спочатку в безумовному порядку потрібно промити миючим засобом для посуду.
Якщо не хочете, щоб турка потьмяніла, і дерев'яна ручка не втратила привабливості, не користуйтеся посудомийною машиною, все робиться вручну і витирається насухо рушником. Завдяки таким процесам на зовнішній поверхні не з'являться плями.
 
Пам'ятайте - хлор, абразивні пасти, щітки металеві, використовувати для чищення не можна, згодом на поверхні з'являться подряпини, і зовнішній вигляд предмета стане непривабливим. Врахуйте, товщина внутрішнього олов'яного покриття в деяких турках дванадцять мікрон. Термін експлуатації турки збільшиться, якщо перемішувати вміст дерев'яними паличками, ложечками, лопатками. Не ставте порожню ємність на увімкнену плиту.
 
Зверніть увагу, середня температура газу - 800 градусів, а плавиться мідь при 1083 градусах, тобто, корпус джезви просто розігріється. Однак олово плавиться за 232 °C. Головні вороги покриття з олова – відкритий вогонь та нагрівальні прилади із досить високими температурами. Окріп аналогічно становить небезпеку для виробу, різко заливати його, не рекомендовано.
Повернути первісний блиск та привабливість зовнішнього вигляду турки, можна завдяки спеціальним поліролям.
 
Не варто ігнорувати народні засоби, лимонний сік, кетчуп, соляно-оцтовий склад зроблять роботу майже ідеально, але досконалості можна досягти, виключно вдавшись до поліролі. Окисний процес міді запускається при взаємодії з відкритим вогнем, руками та повітрям. Зволожте серветку поліроллю, потріть ділянку легким рухом, що окислилася, і джезва заграє яскравим відтінком.
Дивно, поліроль незрівнянно справляється з подряпинами, які, звичайно з'являються при тривалій експлуатації ємності, але для цього доведеться витратити трохи більше часу, ніж при звичайній чистці.
 
Відтінки мідної турки в процесі приготування чергуються, переходячи від мідного до жовтуватого, червоно-коричневого, синього, фіолетового, потім сірого тощо. Такого явища боятися не варто, райдужна зміна кольорів називається ефектом «втеченості», бажаного виду виробу можна досягти, застосувавши поліроль.
 
Внутрішня робоча поверхня з часом набуде сірого відтінку, але боротися з цим не варто, харчове олово не потребує чищення.
Блиск і краса турки збережеться на тривалі роки, якщо систематично вдаватися до елементарних способів чищення.
 
Коротка інструкція:
 
  • У суху джезву не можна лити окріп;
  • Без води не ставте турку на вогонь;
  • Не завантажуйте в посудомийну машину;
  • Чищення поверхні виконуйте поліроллю;
  • Щітки, серветки із твердої тканини не використовуйте при миття джезви.