Які вибрати зерна?

Каву люблять багато людей, кавові фанати знають, що існують сотні сортів зерен, основні з них арабіка та робуста. Варто зауважити, що робуста не рекомендований як зерна для заварювання і тому є вагомі причини:
 
1. Під час приготування кави в турці гіркота робусти значно посилюється.
2. Варто звернути увагу, що при варінні напою в турці по-новому відкривається аромат і смак, на жаль, робуста програє в даному випадку. Арабіка, є винятковим варіантом, що містить багатство і гідність аромату.
Є речі, про які варто нагадати шанувальникам кави, робуста, приготовлена ​​в турці, буде в рази міцніше, що може негативно позначитися на здоров'ї, і надалі робота серця та стан судин заявлять про себе.
 
Для правильного підбору зерен потрібно ознайомитися з різноманітністю арабіки і визначитися з ідеальним варіантом.
Зосереджуючись на виборі зерен, зверніть увагу на важливі характеристики, які допоможуть не допустити помилок і досягти необхідного результату.
 
 
Середня обсмажка - оптимальна версія для приготування в турці. Зразковий варіант – віденська, якщо робити обсмажування темніше, кава стане гірчити, що точно не сподобається любителям тонких і легких напоїв.
 
• В момент приготування кави у турці, з неї йде кислинка. При максимально світлому обсмажуванні вдасться досягти саме такої нотки, яка подарує делікатний післясмак.
• Вибираючи каву, виникає бажання взяти сорт дорожче або скуштувати різноманітні вишукування, але для турки підійде якісна арабіка з м'яким смаком. На першому етапі роботи варто попрацювати з найпростішими сортами, а потім переходити до складних варіантів.
• Для отримання відмінної кави в турці потрібно звернути увагу на помел, адже він безпосередньо впливає на смакові якості. Помел суттєво позначиться на кінцевому результаті.
 
 
Не професіоналам, що самостійно мелють каву, варто знати, що при тривалому подрібненні, слабшає аромат продукту. Придбання кавомолки дозволить швидко та якісно зробити роботу, зберігши справжній оригінальний смак.
Придбана кава на вагу, після відкриття, потрібно зберігати в скляному посуді не більше 2-3 тижнів, при цьому купувати варто невеликими порціями та відсортованою.
Тривалість помелу, що безпосередньо вплине на смакові якості, для джезви потрібні виключно свіжомелені зерна. Міцний напій досягається завдяки грамотній техніці молу. Експерти рекомендують спробувати тонкий та середній помел.
З надтонким помелом не варто ризикувати, не освоївши всі нюанси кавоваріння, тільки професіонали можуть дозволити взяти на себе відповідальність при приготуванні тонізуючого напою, коли кінцевий результат буде ідеальним, інакше на виході вийде в'язкий і гіркий продукт.
 
Підготовка води під час заварювання кави в турці
 
Використання холодної води з-під крана - недоречний варіант, для заварки в турці, підійде бутильована, а також очищена вода за допомогою озонатора або фільтра. Коли немає можливості використовувати чисту воду, допускається для приготування прокип'ячена вода з крана зі злитим осадом. На жаль, після кип'ятіння, у каві залишається маса домішок, що псують смак. Бутильована чи джерельна вода – вирішення всіх проблем.
Тонкощі приготування:
1. Використовуйте виключно бутильовану або джерельну воду для заварювання в турці. Перед заливанням вода повинна бути крижаною, у крайньому випадку холодною.
2. Хто практикує пити каву з добавками або цукром, їх можна сипати прямо турку в момент приготування.
3. Кавова чашка обов'язково має бути злегка нагрітою. Достатньо налити в чашку окропу або потримати над парою.
Світлу піну, що утворилася під час приготування кави, знімають і перекладають у чашки.
4. У момент підняття кави продукцію знімають з вогню і відразу наливають у чашку.
5. Правильне приготування кави дасть світлу піну у чашці.
Жителі Сходу вважають образливим, якщо гостю подають каву без пінки.
6. Головне не довести каву до кипіння, інакше результат буде непередбачуваним.
7. Турку потрібно нагрівати дуже повільно.
8. Полюбляєте міцний напій, тоді змусьте каву піднятися, потім зніміть її з плити і поверніть знову на вогонь і так 4-6 разів. Чим довше тримається температура, тим привабливішим і насиченішим буде результат.
9. Кількістю кави, закладеної в посуд, ви досягнете очікуваної міцності готового напою.
10. Через 30 секунд, після підняття кави, осяде в'язь, аромат заграє новими фарбами, значить настав момент перелити вміст у чашку.
11. При покупці зерен на вагу, звертайте увагу на однаковий розмір, правильну форму та колір, оскільки це показники якості продукту.
 
Не помилиться також і із вибором турки
 
Настав час придбати турку - віддайте перевагу виробу з міді, матеріал ідеальний для приготування кави. Мідна турка довго зберігає тепло, що позитивно впливає на смак продукту.
Другим непоганим варіантом буде керамічний виріб, але вони коштують дорого та недовговічні. При приготуванні варто звернути увагу і не допустити перегрівання тари.
Глиняні турки підходять для приготування тільки одного сорту, якщо використовувати різноманітні сорти вони почнуть перемішуватися з глиною, а напій набуде жахливого післясмаку.
Важливий розмір шийки: якщо вужче, то краще. У такій формі напій довго зберігає свій смак.
 
Інструкція приготування кави в турці
 
Покрокові дії, яких слід дотримуватися для досягнення мети приготування насиченого, ароматного напою:
1. Кладемо необхідну кількість меленої кави та інші інгредієнти за смаком: цукор, імбир, кориця, мускатний горіх. Додаємо половину склянки води кімнатної температури, чекаємо на відсутність бульбашок на поверхні після додавання води.
Виливаємо решту половини води в турку. Рівень її повинен доходити до початку вузького шийки, щоб залишалося місце для кави, що піднімається. Не відмовляйте собі в задоволенні, п'єте каву з медом або молоком, розведіть їх у воді і додайте в процесі приготування.
2. Зробіть найменший вогонь, поставте турку. Чудовий спосіб регулювання температури – це тримання руки над туркою. Не допускайте закипання напою.
3.При піднятті піни миттєво вимикайте плиту і налийте вміст у заздалегідь нагрітий посуд.
4. Чекайте 2-3 хвилини, процес екстракції та осідання гущі буде закінчено.
Напій зварений у традиційній манері та готовий до подачі.