Турка мідна 500 МЛ ОРИГІНАЛЬНА патина
Характеристики:
Об'єм корисний - 480 мл
Вага - 435г.
Ручка з натурального дерева - дуба.
Висота - 118мм, діаметр дна - 72мм, широкої частини - 102мм, вузької - 58мм.
Матеріал - Мідь
Товщина матеріалу - 1.5 мм
Внутрішнє покриття - харчове олово
Зливний носик - Так
Тип плити - Електрична, Газова, Склокерамічна
Країна виробник – Україна
Якщо ви любитель кави по-східному і цінуєте справжню якість мідних турок, а також якість матеріалів виготовлення, то вам терміново потрібно звернути увагу на унікальну джезву. Ця турка суцільнотягнута, товщиною 1,5 мм, що впливає на саму якість кави і довговічність самої турки. Матеріал ручки - натуральне дерево (дуб). Діаметр горлишка широкої частини - 102 мм.
За наявності індукційної плити ви також можете придбати адаптер перехідник на нашому сайті в розділі аксесуари.
Джезви ZH виготовлені з міді товщиною 1,3 - 1,5 мм і всередині покриті харчовим оловом товщиною в межах 12 мікрон. Процес їх виготовлення здійснюється вручну на матрицях і має деякі особливості: внутрішня робоча поверхня не проходить тонку шліфовку і на ній допускаються сліди від матриці у вигляді вертикальних тонких смуг. Можуть бути дрібні сліди від тертя матриці з міддю. Ручки з латуні - литі і на них бувають невеликі «раковини». На внутрішній поверхні донної частини джезв можуть бути сліди від тиснення логотипу на дні. На внутрішній поверхні джезв, покритих патиною, можуть зустрічатися дрібні темні точки або невеликі цятки через попадання патини на олово.
Вироби, що покриті патиною і мають латунні ручки, відповідно до концепції виробника, виготовляються в античному стилі (ручки зістарені спеціальним способом, що не поліруються і іноді мають «раковини» в металі).
Всі перераховані моменти ніяк не впливають на якість приготовленого напою та експлуатацію джезви.
Вироби мають висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи № 602-123-20-1/4679 від 2019 року і відповідають вимогам чинного санітарного законодавства України.
Рекомендації по догляду за джезвами з міді
Перед першим приготуванням кави обов'язково помийте джезву миючим засобом для миття посуду!
Мити джезви в посудомийній машині НЕ МОЖНА (полірована поверхня відразу потьмяніє, хімічні компоненти миючого засобу можуть зіпсувати патину і пошкодити дерев'яну ручку). Джезву після використання необхідно мити тільки вручну і відразу витирати насухо м'якою серветкою або рушником. Якщо цим знехтувати, то на зовнішній поверхні незабаром можуть утворитися плями, які будуть псувати зовнішній вигляд.
-
Не використовуйте миючі засоби з вмістом хлору, абразивні пасти і металеві щітки, тому що це через певний час призведе до видалення шару олова, появи подряпин на зовнішній поверхні. Пам'ятайте, що внутрішнє покриття оловом має товщину в межах 12 мікрон.
-
Для перемішування вмісту джезви використовуйте лопатки, палички або ложки з дерева, цим ви збережете внутрішнє покриття і продовжите термін його служби.
-
Не залишайте на включеній плиті порожню джезву. Середня температура полум'я палаючого газу в конфорці приблизно 800 °C, а температура плавлення міді 1083 °C. Тому з джезвою нічого, крім розігріву корпусу, не зможе відбутися. Температура ж плавлення олова 232 °C. Відкритий вогонь і нагрівальні прилади з високою температурою - це головна небезпека для покриття з харчового олова.
-
Заливати окріп в суху джезву не рекомендується. Це може привести до пошкодження внутрішнього покриття.
-
Для повернення джезві первісного блиску використовуйте спеціальні поліролі для кольорових і дрогоцінних металів, за допомогою яких без особливих зусиль можна видалити будь-які плями і відполірувати поверхню. Існує багато народних способів чищення мідних поверхонь за допомогою соку лимона, кетчупу, соляно-оцтового розчину і іншого, але ідеального ефекту можна досягти тільки за допомогою поліролі. Мідь окислюється від взаємодії з повітрям, відкритим вогнем і руками.
-
Для чищення міді необхідно видавити на м'яку серветку невелику кількість поліролі, легкими рухами протерти ділянку, що окислилася. Джезви, покриті патиною, чистити не треба.
-
Якщо на полірованій поверхні джезви з'являться подряпини, що неминуче при її постійній експлуатації, їх також можна видалити за допомогою поліролі. Для цього треба витратити трохи більше часу, ніж для простого чищення.
-
При приготуванні кави в мідній джезві на піску або на газовій плиті ви побачите, як її зовнішня поверхня буде змінювати свій колір від мідного до жовтого, червоно-коричневого, фіолетового, синього, сірого і т.д. Це називається ефектом «мінливості», і його не варто боятися, тому що поверхню можна привести в первинний стан за допомогою поліролі.
-
Внутрішня поверхня джезви, покрита оловом, з часом злегка потьмяніє і придбає сіруватий відтінок через взаємодію з навколишнім середовищем і постійного приготування ній кави. Це природне явище. З урахуванням того, що це харчове олово, то немає потреби в чищенні внутрішньої робочої поверхні. У кулястих моделях джезв при їх виготовленні полірується приблизно близько двох сантиметрів внутрішньої робочої поверхні у верхній частині джезви. То при потемнінні олова, цю ділянку джезви також можна протерти поліролем.
УВАГА! Штучна патина на міді утворюється внаслідок нанесення на її поверхню спеціальних хімічних речовин. Патина не є захисним шаром на виробі і носить більше декоративний характер. Сильний відкритий вогонь може пошкодити патину.
Дотримуючись цих простих порад, ви заощадите свій час і кошти, а ваша мідна джезва збереже блиск і красу на багато років.
Коротке резюме вищесказаного:
-
не заливайте суху джезву окропом;
-
не залишайте на вогні джезву без води;
-
не мийте в посудомийній машині;
-
для чищення зовнішньої поверхні використовуйте поліроль;
-
для миття джезви використовуйте рідкі миючі засоби і не застосовуйте металеві щітки або серветки з цупкої тканини.